Komunikat w sprawie realizacji szczepień ochronnych dzieci po 20.04.2020

Od dnia 20.04.2020 wznawiamy w naszej placówce realizację programu szczepień ochronnych u dzieci. Zgodnie z zaleceniami Ministra zdrowia w pierwszej kolejności będziemy zapraszać do nas dzieci najmłodsze – tj. do 24 miesiąca życia oraz te u których szybkie uodpornienie jest szczególnie zalecane. Wznowimy również przerwane cykle szczepień. 

Jeśli w okresie marzec-kwiecień 2020 u Państwa dziecka wypadł termin planowego szczepienia prosimy oczekiwać na kontakt ze strony naszego personelu. 

Szczepienia będziemy realizować w dwa dni w tygodniu- tj. w środy i piątki, w godzinach porannych 8:00-13:00. Z uwagi na konieczność zachowania reżimu sanitarnego, izolacji przestrzennej oraz obserwacji dziecka do przychodni zaprosimy Państwa na konkretną godzinę – bardzo prosimy o punktualność. Dziecku może towarzyszyć jeden opiekun, oboje muszą być zdrowi. 

Procedura kwalifikacji do szczepienia:

  1. Oczekujcie Państwo kontaktu telefonicznego ze strony przychodni z zaproszeniem na szczepienie. Pielęgniarka przeprowadzi z Państwem wywiad epidemiologiczny – zapyta o podróże zagraniczne, cechy infekcji, kwarantannę u domowników itp.
  2. Zostaniecie Państwo poproszeni o wypełnienie ankiety on-line – kliknij, której wydrukowaną wersję należy podpisać po przyjściu do Przychodni (wydruk przygotuje przychodnia).
  3. Po weryfikacji ankiety nasz pracownik zadzwoni do Państwa ponownie i zaprosi na konkretny dzień i godzinę.
  4. Po przyjeździe do przychodni kierujcie się Państwo do wejścia od strony stacji pogotowia – poradnia dzieci zdrowych. Prosimy zapoznać się i podążać za instrukcjami wywieszonymi na drzwiach. 
  5.  Następnie lekarz zbada Państwa dziecko i zakwalifikuje do szczepienia.
  6. Po szczepieniu pozostajecie Państwo w placówce przez min 30-60 min. celem obserwacji w kierunku groźnych reakcji poszczepiennych.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Total Page Visits: 375 - Today Page Visits: 1