NOWY SPECJALISTA W NASZEJ PRZYCHODNI: DIETETYK

Nie wierzę w „diety – cud”, ale wierzę, że odpowiednie podejście do żywienia i aktywności fizycznej może zdziałać cuda. Czasami wystarczy naprawdę niewielka zmiana aby osiągnąć bardzo wiele – w zakresie poprawy stanu zdrowia, lub wyglądu

Dr inż. Anita Ogły

Jest absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego Wrocławiu na którym uzyskała dyplom doktora nauk rolniczych oraz studiów podyplomowych na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności pn: „Żywienie człowieka w profilaktyce zdrowotnej”. Jednocześnie ukończyła Akademię Dietetyki, potwierdzającą przygotowanie do zawodu „Dietetyk”

Swój warsztat dietetyczny i doradcy żywieniowego stale doskonali uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach. Pasjonuje ją to co nowe i nieznane – jest motorem do działania, uczenia się i ciągłego rozwoju.

Od wielu lat specjalizuję się w terapii nadwagi i otyłości oraz żywieniu w różnych jednostkach chorobowych w tym autoimmunologicznych np. hashimoto, insulinooporność.

Równocześnie od wielu lat prowadzi dietetycznie Ultramaratończyka Krystiana Ogły (prywatnie męża), który jako pierwszy Polak ukończył prestiżowy cykl biegów odbywających się na całym świecie: Ultra Trail World Tour oraz jako pierwszy Polak ukończył m.in Western States Endurance Run, odbywający się od ponad 45 lat w Kalifornii (USA) na dystansie 161 km. Dietetyka sportowa to kolejny obszar jej zainteresowań zawodowych w którym może pomóc, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Zapraszamy!