Podsumowanie tygodnia #1

Drodzy Państwo za nami pierwszy tydzień ogólnopolskiej kwarantanny związanej z epidemią SARS-CoV-2, w weekend przychodnia pozostaje nieczynna i uznaliśmy że to dobry czas na podsumowanie. Zapraszamy do lektury wszystkich którym wydaje się że w czasie “zamknięcia” grozi nam co najwyżej zatrucie herbatą:)

Od poniedziałku funkcjonujemy w nowej rzeczywistości. Nie prowadzimy rutynowej działalności, nie wykonujemy bilansów i szczepień, nie realizujemy wizyt planowych, a nasz punkt pobrań jest do odwołania nieczynny. Nie znaczy to że w Ośrodku zapanowało rozprężenie. Musieliśmy stawić czoła wielu nowym wyzwaniom, przeorganizować się i wdrożyć odpowiednie procedury oraz stworzyć nowy model pracy. Nasi lekarze opuścili swoje gabinety aby zasiąść na “front desku”, gdzie razem z pozostałym personelem dwoją się i troją aby sprostać oblężeniu linii telefonicznych. Codziennie udzielają > 70 teleporad oraz przeprowadzają kilkanaście niezbędnych wizyt. Sumarycznie odbieramy 120-200 telefonów i sami wykonujemy ok 100. Specjalnie dla Państwa uruchomiliśmy kilka dodatkowych numerów oraz zwielokrotniliśmy liczbę podłączonych do nich słuchawek. Obecnie możecie Państwo uzyskać kontakt z przychodnią pod numerami:

71 316-20-01, 71 316-29-04, 71 339-49-60,
71 339-49-68, 71 339-49-78

a nasi lekarze oddzwaniają do Państwa głównie z dodatkowych numerów komórkowych aby nie blokować głównych linii.

Ponadto całkowicie przebudowaliśmy naszą stronę internetową aby usprawnić przekaz informacji, pieczołowicie dbamy również o jej aktualność. Możecie Państwo za jej pomocą złożyć zapotrzebowanie na leki oraz wysłać prośbę o kontakt. Publikujemy również dla Państwa kluczowe informacje i odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Obecnie pracujemy nad zorganizowaniem pobrań krwi dla pacjentów wymagających oznaczenia wskaźnika INR.

Mamy również kilka nierozwiązanych problemów:

  • Przede wszystkim łańcuch dostaw środków ochrony osobistej, nasze ostatnie zamówienie niestety zostało zrealizowane bardzo wybiórczo. 
  • Wciąż ośrodek odwiedza osobiście znaczna liczba mieszkańców, niestety głównie seniorów w celu przedłużenia recept. Jeśli macie Państwo takie osoby w swoim otoczeniu, prosimy pomóżcie im załatwić sprawę przez internet lub telefon. 
  • Z przykrością obserwujemy również ogromną plagę wyłudzeń zwolnień lekarskich “na teleporadę”, głownie wśród osób z roczników 1990-2000 u których zachorowalność wzrosła w zeszłym tygodniu o ok 1000%.
Total Page Visits: 65 - Today Page Visits: 1