Szczepienia covid-19 – zapisy!

Drodzy Państwo uruchamiamy zapisy na szczepienie przeciw covid-19. Wszystkich chętnych prosimy o skorzystania z formularza poniżej oraz zapoznania się z krótką informacją na temat samej organizacji szczepień. 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronach rządowych np. tutaj

Etap 0 – szczepienia tzw. “grupy zero” obejmują pracowników służby zdrowia (medycznych i niemedycznych), pracowników domów pomocy społecznej, ośrodków pomocy społecznej oraz wykładowców i studentów kierunków medycznych. Szczepienia tego etapu realizowane są przez szpitale węzłowe.

Etap I – szczepienia populacyjne, realizowane przez ośrodki zdrowia kierowane są do osób 75+, osób 60+ (z pierwszeństwem dla czynnych zawodowo, wymagających częstych wizyt w placówkach ochrony zdrowia, obciążonych schorzeniami przewlekłymi – katalog schorzeń poniżej), grup zawodowych (żołnierze – w tym WOT, innych służb mundurowych, straży pożarnej, nauczycieli).

Etap II – szczepienia osób poniżej 60 r.ż. (z pierwszeństwem dla osób wymagających częstych kontaktów z placówkami medycznymi oraz obciążonych schorzeniami przewlekłymi – katalog schorzeń poniżej) oraz pracownicy infrastruktury krytycznej.

Etap III – pracownicy sektorów zamkniętych na skutek obostrzeń przeciwepidemicznych (np. gastronomii, hoteli) których nie klasyfikują się do etapu I.

Katalog schorzeń przewlekłych w myśl Narodowego Programu Szczepień: schorzenia neurologiczne (np. demencja, zespół otępienny, Choroba Parkinsona), schorzenia układu sercowo-naczyniowego (stany po przebytych zawałach mięśnia sercowego, udarach mózgu), schorzenia układu oddechowego (astma oskrzelowa, POChP, nikotynizm), choroby metaboliczne (cukrzyca, choroby wątroby, choroby nerek), otyłość, choroby nowotworowe, niedobory odporności. 

O kolejności szczepień nie decyduje kolejność zgłoszeń lecz przynależność do powyższych etapów. W każdym etapie szczepienia będą realizowane w kolejności od najstarszego do najmłodszego.

UWAGA! Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia szczepienia jest złożenie w siedzibie Przychodni OMR wypełnionego kwestionariusza wstępnego wywiadu (wg. wzoru: kwestionariusz.pdf) w dniu szczepienia. Dokładamy wszelkich starań aby kwestionariusze były dostępne do pobrania w możliwie wielu lokalizacjach. Z dokumentem należy zapoznać się wcześniej ponieważ odpowiedzi na zawarte w nim pytania mogą stanowić przeciwskazanie do szczepienia. W razie wątpliwości prosimy o kontakt. 

Zapisz się!

Zadzwoń pod numer: 71 339-49-78 w godzinach 8:00-18:00 w dni powszednie lub skorzystaj z formularza poniżej:


    Szczepienia zorganizowane są w sposób scentralizowany ponad podziałem na poszczególne POZy, nie ma obowiązku realizacji szczepienia w przynależnej przychodni (niektóre w ogóle nie zostały zakwalifikowane do NPS). Każdorazowo konieczne jest aktywne e-skierowane wystawione systemowo (np. dla grup wiekowy lub zawodowych) lub przez swojego lekarza rodzinnego.