Szczepienie na grypę 2020/2021 aktualizacja po 1 września

W dniu 1.09.2020 zakończyliśmy przyjmować zapisy na szczepienie p/grypie, nie oznacza to jednak że dla osób które ww. zapisy przegapiły nie ma już nadziei. Obecnie każdego zainteresowanego wykonaniem u siebie szczepienia prosimy indywidualnie o kontakt z przychodnią. Akcję szczepienia planujemy rozpocząć po 10.09 jak tylko otrzymamy pierwsze dawki i będziemy ją kontynuować dopóki nie skończą się nam się otrzymane szczepionki. Liczymy że uda się zaszczepić zdecydowanie więcej Pacjentów niż zapisało się do końca sierpnia. 

Ponadto w dniu 01.09 Minister Zdrowia opublikował nową listę leków refundowanych w której znalazły się następujące preparaty:

  • Influvac Tetra – szczepionka 4-walentna (4 szczepy wirusa) – refundowana u wszystkich pomiędzy 18-65r.ż. z następujących grup ryzyka: 1) osoby po transplantacji narządów, 2) osoby chorujące na przewlekłe schorzenia układu oddechowego, sercowo-naczyniowego, choroby nerek, wątroby i schorzenia metaboliczne, 3) osoby o obniżonej odporności – choroby onkologiczne, ciąża.
  • Vaxigrip Tetra – szczepionka 4-walentna – refundowana u wszystkich powyżej 65r.ż bez względu na obciążenia towarzyszące oraz bezpłatna dla osób 75+
  • Fluenz Tetra – szczepionka 4-walentna, do nosowa! refundowana u dzieci między 24 a 60m.ż.

Powyższe szczepionki wydawane są w aptekach z przepisu lekarza (tj. na receptę) . Z zakupioną samodzielnie szczepionką zawsze istnieje możliwość wykonania szczepienia po umówieniu wizyty w przychodni.

W celu zamówienia recepty na jedną z powyższych szczepionek prosimy wypełnić poniższy krótki formularz, lekarz przejrzy Państwa dokumentację i ustali wskazania refundacyjne do konkretnego preparatu. SMS-em otrzymacie Państwo zwrotnie kod e-recepty.

Prosimy pamiętać o prawidłowym przechowywaniu szczepionki
(tj. w lodówce) gdyż od tego może zależeć jej skuteczność. Ponadto po wykupieniu szczepionki prosimy o rejestrację na teleporadę celem kwalifikacji do szczepienia i umówienia terminu.