Szczepienie na grypę jesień/zima (2020/2021)

Drodzy Państwo z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną i nadchodzący okres jesienno-zimowy zachęcamy wszystkich Państwa do zaszczepienia się przeciwko grypie sezonowej. 

Niestety z uwagi na ponowny wzrost zakażeń wirusem Covid-19 w miesiącach wakacyjnych oraz otwarcie od września placówek oświatowych przewidujemy bardzo duże zainteresowanie ww. szczepieniami, co skutkuje już dziś słabą dostępnością szczepionek. 

Obecnie prowadzimy rozmowy z przedstawicielami obu producentów dostępnych na rynku szczepionek mające na celu zapewnienie Państwu jak najszerszej dostępności. 

Szczepienia będziemy realizować w miesiącach wrzesień – listopad, szczyt zachorowań na grypę przypada w Polsce corocznie na przełom stycznia i lutego, uodpornienie zaś ma miejsce ok 1.5 mies. po szczepieniu. Koszt szczepienia wynosi 45zł.

Szczególne zaszczepić powinny się osoby z grup ryzyka:

  • dzieci < 18 roku życia
  • wszyscy w wieku > 55 lat
  • wszyscy chorzy na cukrzycę – niezależnie od wieku
  • wszyscy chorzy na serce (po zawałach mięśnia sercowego, z chorobą wieńcową, z przewlekłą niewydolnością krążenia) – niezależnie od wieku
  • wszyscy chorzy na astmę oskrzelową, POChP i inne choroby przewlekłe układu oddechowego – niezależnie od wieku
  • wszyscy po przeszczepie narządu, tkanek lub komórek macierzystych – niezależnie od wieku
  • wszyscy po usunięciu śledziony – niezależnie od wieku
  • osoby pracujące lub przebywające w skupiskach – pensjonariusze domów opieki, osoby dojeżdżające do pracy środkami komunikacji zbiorowej, służby mundurowe, nauczyciele.

Aby mieć pewność wykonania u Państwa szczepienia prosimy o zapisanie się już dziś – pozwoli to naszemu personelowi lepiej oszacować zapotrzebowanie oraz rozłożyć w czasie szczepienia aby odbyło się on bezpiecznie dla nas wszystkich. 

Zapisy możliwe są pod numerami tel: 71 339-49-60, 71 339-49-68,
71 339-49-78, 71 316-20-01, 71 316-29-04

lub za pośrednictwem formularza – kliknij tutaj.