Wymazy Covid-19

Lista punktów wykonujących wymazy w kierunku Covid-19 na zlecenie lekarzy POZ: tutaj!

Więcej informacji na temat punktów pobrań we Wrocławiu tutaj oraz na terenie Dolnego śląska tutaj.

powyższe linki zawierają często aktualizowane informacje na temat pracy punktów pobrań – godziny otwarcia oraz numery kontaktowe

Wytyczne dla osób które otrzymały skierowanie na wymaz:

Drodzy Państwo zostaliście skierowani na test wymazowy w kierunku Covid-19, aby go wykonać należy posiadać ze sobą dokument ze swoim numerem PESEL (najlepiej ze zdjęciem) oraz numer zlecenia testu.

Przygotuj się do badania zgodnie z poniższą instrukcją:

 • Wymaz powinien być pobrany rano, po przepłukaniu ust przegotowaną wodą lub po upływie około 3 godzin od ostatniego posiłku.
 • Przed pobraniem materiału nie należy myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania na gardło oraz gum do żucia.
 • Wymaz powinien być pobrany po zachowaniu co najmniej 2 godzinnego odstępu od zaaplikowania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych (kropli, maści, aerozoli).
 • Przed pobraniem materiału nie należy przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa.
 • Przed pobraniem należy wyjąć ruchome protezy zębowe.

Prosimy aby do czasu wyniku powstrzymać się od spotkań towarzyskich oraz pracy, a w warunkach domowych ograniczyć wzajemne kontakty do niezbędnego minimum. W razie konieczności lekarz wystawiający skierowanie wystawi Państwu zwolnienie lekarskie.

We wszelkich sprawach związanych z Państwa testem/wynikiem oraz dalszymi procedurami prosimy kontaktować się z lekarzem oddelegowanym do walki z Covid-19 pod numerem 782-149-810.

Z uwagi na obowiązek monitorowania Państwa stanu prosimy aby do czasu wykonania testu informować Nas o wszelkich zmianach w stanie Państwa zdrowia pod numerem 782-149-810

Prosimy również o informację że wykonaliście Państwo test.

Nie zawsze wynik będzie dla Państwa dostępny, czasami wraca on jedynie do lekarza zgłaszającego dlatego ważna jest informacja o wykonaniu wymazu.

Wykonanie testu nie jest dobrowolne, w przypadkach opieszałości osobę podejrzaną o zakażenie do punktu pobrań może doprowadzić policja. 

Wytyczne dla osób z dodatni wynikiem testu w kierunku Covid-19: 

Drodzy Państwo jeśli Państwa test wyjdzie dodatnio i zostaniecie o tym poinformowani przez laboratorium prosimy o pilny kontakt z lekarzem pod numerem 782-149-810.

Na pacjenta „dodatniego” nałożona zostanie izolacja domowa, równoważna ze zwolnieniem lekarskim. Osoby z kontaktu również należy zgłosić do Sanepidu – może to uczynić lekarz rodzinny tych osób dlatego z nim również należy się skontaktować.

Osoby z dodatnim testem prosimy aby codziennie raportowali swój stan lekarzowi pod numerem 782149810. Najlepiej to zrobić wysyłając codziennie SMS o treści:  „Imię i Nazwisko” + stan zdrowia.

Np.: Andrzej Nowak, wszystko ok. 

Osoby z dusznością i dodatnim testem które otrzymały od Nas pulsoksymetr do monitorowania wydolności oddechowej prosimy aby poza raportowaniem stanu zdrowia informowały o odczycie z urządzenia. 

Np.: Andrzej Nowak, nic gorzej, 95 74

W 8 dobie od dodatniego wyniku odbywa się kontrola, osobista lub zdalna po której podejmujemy decyzję o ew. przedłużeniu izolacji.

Zachęcamy do wymiany informacji o punktach wykonujących testy w komentarzach poniżej!

11 comments
 1. Alicja Solecka
  Alicja Solecka
  23 października 2020 at 08:38

  Wczoraj wykonałam test w szpitalu przy Borowskiej (Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza Radeckiego). Czekałam od 8.00 do 9.00, przede mną było ok.40 osób, ale szło sprawnie. Wymaz był pobrany z nosa. Przed wymazem trzeba wypełnić 2 zgody (znajdziecie je Państwo przy wejściu na wymaz).

  Reply
 2. Agnieszka
  Agnieszka
  21 października 2020 at 20:55

  Test wykonaliśmy 18.10 przy szpitalu na Borowskiej. Poszło bardzo sprawnie i szybko.

  Reply
 3. Joanna
  Joanna
  21 października 2020 at 14:16

  Test wykonany dziś przy szpitalu na Brochowie. Czas oczekiwania 8.30 – 13.02. Bardzo miła obsluga. Mimo przerażająco długiej kolejki ( stałam kilka ulic dalej ) – poszło sprawnie.

  Reply
 4. M
  M
  20 października 2020 at 11:51

  Test wykonany dzisiaj przy szpitalu ul.Warszawska, Wrocław. czas oczekiwania 8.50-12.15. Samo pobranie trwa ok.2min. Porównywalna ilość ludzi w zwykłej kolejce i drive thru.

  Reply
 5. Prymulka
  Prymulka
  20 października 2020 at 11:32

  Test robiłam na Borowskiej, byłam około 8 rano i o godzinie 9 byłam już po wszystkim. Bardzo sprawnie idzie kolejka, była dość duża ale idzie szybko.

  Reply
 6. admin
  admin • Post Author •
  18 października 2020 at 09:39

  Wykonałem test dziś rano w punkcie przy ul. Borowskiej, kolejka spora – głównie osoby przed planowanymi hospitalizacjami, ale idzie bardzo sprawnie. W sumie czekania na 10min, w kolejce 50 osób.

  Reply
 7. Alutka
  Alutka
  17 października 2020 at 12:48

  Wykonanie testu na ul. Kamińskiego Wrocław- przebiega sprawnie i szybko. Byłam o 8.00 rano i spędziłam tam 27 minut.

  Reply
 8. Mucha
  Mucha
  17 października 2020 at 12:39

  Test wykonałem w szpitalu na Kamienskiego we Wrocławiu. Wszystko idzie tam sprawnie, jednak 1,5 godziny stania w kolejce na dworze nie jest korzystne dla zdrowia, polecam ciepło się ubrać..

  Reply
 9. Wojtek
  Wojtek
  17 października 2020 at 12:35

  Test wykonałem na Kamieńskiego. Byłem na miejscu o 7.55, testy ruszyły o 8.00. Mimo długiej kolejki czekałem tylko 15 minut. Wszystko szło bardzo sprawnie i szybko.

  Reply
 10. Monika
  Monika
  17 października 2020 at 12:06

  Wykonanie testu na Brochowie przebiegło bardzo sprawnie. Testy wykonywane tam są codziennie do 13-tej

  Reply
 11. Andrzej Nowak
  Andrzej Nowak
  15 października 2020 at 17:03

  Obecnie wiemy że sprawnie można wykonać test w punkcie przy Szpitalu na ul. Kamieńskiego we Wrocławiu.
  Punkt przy Szpitalu w Strzelinie odmawia wykonania testu osobą przyjezdnym.
  Punkt przy Szpitalu w Dzierżoniowie ma kilku dniowy okres oczekiwania

  Reply
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *